22 czerwca 2019 roku
Zapraszam Was na kolejne spotkanie z Mateuszem Dekerem, autoryzowanym w Mysore nauczycielem Ashtanga Yoga.
Pozycje odwrócone to niezwykle istotna część praktyki asan. Warsztaty poświęcone będą drodze do ich osiągnięcia lub dopracowania. Nie tylko równoważą pozycje stojące czy siedzące, ale także pozytywnie wpływają na nasz organizm. Odwracając nasze ciało „do góry nogami” krew zaczyna mocniej płynąć w kierunku mózgu powodując silniejsze jego ukrwienie i dotlenienie. Mówiąc o zaletach praktykowania pozycji odwróconych wymienia się obniżenie poziomu stresu oraz podniesienie koncentracji. To także doskonały sposób na walkę z bezsennością czy migrenami. W obszarze narządu ruchu pozycje odwrócone wzmacniają mięśnie brzucha i pleców, a także ramiona i barki.
Część techniczną warsztatów rozpoczniemy od przygotowania tyłów nóg, których elastyczność odgrywa bardzo istotną rolę we wchodzeniu do, ale również trwaniu w poszczególnych pozycjach odwróconych. Skupimy się na rozciągnięci mięśni dwugłowych uda oraz brzuchatych łydki.
W trakcie warsztatów dowiemy się przede wszystkim jak bezpiecznie wykonywać pozycje odwrócone takie jak stanie na głowie (Sirsasana wraz z wariantami), świeca (Sarvangasana) czy stanie na przedramionach (Pincha Mayurasana), a także poznamy metody i techniki stopniowego osiągania tych asan.
Plan warsztatu:
8:00 – Pierwsza Seria Prowadzona
10:00 – 11:30 Część techniczna – praca z tyłami nóg
12:00 – 13:30 Część techniczna – pozycje odwrócone
13:30 – 14:30 Pranayama z relaksacją
Nauczyciel:
Mateusz Deker uczy Ashtanga Jogi nieprzerwanie od 2007 roku. Jest jednym z zaledwie kilku autoryzowanych do uczenia Ashtangi według metody z KPJAYI* nauczycieli w Polsce. Swoją pasję do jogi połączył z życiem naukowym. Filozof, religioznawca, kulturoznawca, autor pracy magisterskiej oraz artykułów naukowych i popularnonaukowych na temat jogi. Doktorant w Instytucie Kulturoznawstwa UAM. Założyciel poznańskiej Yoga Academy.
*The Shri K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute w Mysore, w pd. Indiach

Koszt:
160 zł, zaliczka w wysokości 60 zł płatna w recepcji szkoły lub przelewem na konto:
06 1050 1908 1000 0092 2097 6113 z dopiskiem “Warsztat Ashtanga”
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: rasinska.iwona@gmail.com
Informacje: 882 15 44 41