Z radością zapraszam na ponowne spotkanie z Mateuszem ♥
Tym razem podczas warsztatów zajmiemy się pozycjami odwróconymi.
Szczegółowe informacje:
Pozycje odwrócone to niezwykle istotna część praktyki asan. Nie tylko równoważą pozycje stojące czy siedzące, ale także pozytywnie wpływają na nasz organizm. Odwracając nasze ciało „do góry nogami” krew zaczyna mocniej płynąć w kierunku mózgu powodując silniejsze jego ukrwienie i dotlenienie. Mówiąc o zaletach praktykowania pozycji odwróconych wymienia się obniżenie poziomu stresu oraz podniesienie koncentracji. To także doskonały sposób na walkę z bezsennością czy migrenami. W obszarze narządu ruchu pozycje odwrócone wzmacniają mięśnie brzucha i pleców, a także ramiona i barki.
W trakcie warsztatów dowiemy się jak bezpiecznie wykonywać pozycje odwrócone takie jak stanie na głowie (Sirsasana wraz z wariantami), świeca (Sarvangasana) czy stanie na przedramionach (Pincha Mayurasana), a także poznamy metody i techniki stopniowego osiągania tych asan.

Plan warsztatu:
8:00 Praktyka Mysore
10:00 – 12:30 Część techniczna
12:30 – 13:30 Pranayama z relaksacją

Nauczyciel:
Mateusz Deker uczy Ashtanga Jogi nieprzerwanie od 2007 roku. Jest jednym z zaledwie kilku autoryzowanych do uczenia Ashtangi według metody z KPJAYI* nauczycieli w Polsce. Swoją pasję do jogi połączył z życiem naukowym. Filozof, religioznawca, kulturoznawca, autor pracy magisterskiej oraz artykułów naukowych i popularnonaukowych na temat jogi. Doktorant w Instytucie Kulturoznawstwa UAM. Założyciel poznańskiej Yoga Academy.
*The Shri K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute w Mysore, w pd. Indiach

Koszt:
160 zł, zaliczka w wysokości 60 zł płatna w recepcji szkoły lub przelewem na konto:
06 1050 1908 1000 0092 2097 6113 z dopiskiem “Warsztat Ashtanga”
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: rasinska.iwona@gmail.com
Informacje: 882 15 44 41