Yin yoga to uważna, spokojna praktyka przeznaczona dla każdego. Kluczowe jest w niej ustawienie ciała w tolerowanym zakresie asany, zatrzymanie i trwanie przez dłuższy czas (3-5 min).

Yin joga działa na głębokich tkankach – powięziach, ścięgnach, stawach a nawet kościach. Głównie w obszarze bioder, miednicy i dolnej części kręgosłupa. Praktyka ta stymuluje układ odpornościowy, poprawia ukrwienie i odżywienie narządów wewnętrznych, odbudowuje kości, zwiększa mobilność stawów, zakres ruchu i elastyczność, angażuje przywspółczulny układ nerwowy. Czerpie m.in. z tradycji tao (obserwacja rytmów Natury) i tradycyjnej medycyny chińskiej. Nazywana «akupunkturą bez igieł» yin yoga jest sposobem samoleczenia. Stanowi alternatywę dla codziennego zagonienia i stresu, a także uzupełnienie dynamicznych (yang) zajęć jogi. Buduje cierpliwość i zaufanie do swojego ciała, przygotowuje do medytacji.

W trakcie pierwszej części warsztatu będziemy praktykować z intencją wyrównania energii
w całym ciele. Dowiesz się, jak asana yin działa na poziomie fizycznym i energetycznym i dlaczego praktyka w jednym obszarze działa na każdy inny w ciele.

Drugą część poświęcimy na sekwencję otwierania obszaru klatki piersiowej
i krótką, płynącą z uwolnionego serca medytację. Ubrani w cieplejszy strój, mając pod ręką wszelkie możliwe pomoce (koce, klocki), przestrzeń i czas na wsłuchanie się w sygnały płynące
z ciała, oddamy się bezruchowi. Utrzymując pozycje będziemy rozluźniać mięśnie, wykorzystamy ciężar ciała, siłę grawitacji i potężne narzędzie jakim jest nasz oddech.

Warsztat zakończy relaks z wizualizacją.

Tak Beatka pisze o sobie:

W jodze znajduję radość i pokój – w ruchu i zatrzymaniu. W oddechu, który prowadzi do mądrości
i wolności ukrytych w ciele. Kurs nauczycielski jogi odbyłam w Stowarzyszeniu Jogi Akademickiej u prof. Janusza Szopy, nauczycielski ashtanga yogi u Manju Pattahbi Joisa. Uczestniczyłam w zajęciach i warsztatach m.in. z Nancy Gilgoff, Basią Lipską, Andreą Lutz, Ronaldem Steinerem, Beatą Darowską. Jako wolny strzelec jestem związana współpracą z kilkoma szkołami jogi w Poznaniu. Prowadzę zajęcia ashtangi, yin yogi i sekwencję księżycową.

Miejsce warsztatu: Szkoła Samadhi w Dzierżoniowie, ul. Krasickiego 31/4

Termin warsztatu: 15 października

Czas trwania: warsztat podzielony będzie na dwie części: pierwsza z nich rozpocznie się
o 9.00 i potrwa ok. 2 h Między 11 a 12 przerwa na wegańskie ciacho i herbatę w miłym gronie. Druga część warsztatu rozpocznie się o 12.00 i również potrwa ok. 2h.

Koszt uczestnictwa: udział w warsztacie to koszt 85 zł

Rezerwacje: osobiście, w Szkole Samadhi. Liczba miejsc jest ograniczona.